Форум темата е започната от: Давид Станев
Специалист по дерматология и венерология с над 35 години стаж, д-р Николова е сред много уважаваните, търсените и препоръчвани дерматолози на столицата.
Д-р Николова завършва медицина през 1980г. в София, а 5 години по-късно придобива и своята специалност по Кожни и венерически болести. Следват допълнителни квалификации в най-престижните за времето си медицински учреждения в Москва, Тел Авив и Атина съответно през 86, 94 и 97г.
Професионалната карира и развитие на д-р Николова продължава и с допълнителна диплома по Здравен мениджъмнт придобита през 2002г.
От 2003 притежава и сертификат за оценители съгласно Наредба 10 от 26.2001 на МЗ;
Притежава допълнителни квалификации и сертификати за филъри, лазери, ботокс, дерматохирургия, мезотерапия, дерматоалергология и много други. Автор е на 51 публикации на български и чужди езици. Автор е на 1 изобретение, 2 учебника и 3 подобрения.
Работила е като педиатър в Костинброд, асистент в катедрата по кожни болести в МУ София и в момента работи в МЦ ИСУЛ - Царица Йоанна.
Като специалист по кожни болести в София извършва прегледи, диагностика и лечение на възрастни и деца, както и се занимава с естетична дерматология.
Заболявания, които работи:
Съединително-тъканни заболявания /лупус еритематозус, дерматомиозит, склеродермии/
Гъбични кожни заболявания известни като микози
Екземи като дерматити и уртикария
ППБ -, сифилис, уретрити, баланити, гонорея, вулво-вагинити
Пост-тромбофлебитен симптомокомплекс
Бактериални инфекции на кожатап, сориазис, Кожни васкулити, вирусни инфекции на кожата (херпеси, брадавици, молуски), булозни дерматози, доброкачествени и злокачествени образования
Оценка и Коментари:
Всички полета с * са задължителни.